Find en Klangmassør

Oplev en Klangmassage hos en professionel klangmassør/klangmassageterapeut.

Klangmassage anbefales, hvis du er stresset, har brug for afspænding, eller blot vil give dig selv nydelse og velvære.

Vi samarbejder med uddannede Peter Hess klangmassører, og herunder kan du finde en liste over de klangmassører, du kan henvende dig til.

Oplev en Klangmassage hos en professionel klangmassør/klangmassageterapeut.

Klangmassage anbefales, hvis du er stresset, har brug for afspænding, eller blot vil give dig selv nydelse og velvære.

Vi samarbejder med uddannede Peter Hess klangmassører, og herunder kan du finde en liste over de klangmassører, du kan henvende dig til.



Behandlerliste: Klangmassage


Margit Kleven

Klangmassør
Enghavevej 68
2450 København SV


Telefon: 20635986

snakmedmargit@hotmail.com

snakmedmargit.dk/klangmassage

Annelise Lundvang

Klangmassør
Massageterapeut
Islevdalvej 214,
2610 Rødovre

Telefon: 24275214

lysglimtet.massage@gmail.com

Hjemmeside

Gitte Theil Pedersen

Coach
Klangmassør
RAB Massageterapeut
Sct. Jacobsvej 12, 1.tv.
2750 Ballerup


Telefon: 24847244

gt@gittetheil.dk

www.gittetheil.dk

Jette Eriksen

Klangmassør
RAB Massageterapeut
Kundbyvej 13 Marke
4520 Svinninge

Telefon: 20716836

jette@eriksen.mail.dk

www.jetteeriksen.dk

Birgit Bechmann

Klangmassør
Strandvejen 122
4654 Fakse Ladeplads


Telefon: 56717189
Telefon 2: 30257189

birgit.bechmann@gmail.com

Anne Viese

Klangmassør
Hjortøvænget 12
5000 Odense C


Telefon: 60661631

annes@klang-oplevelser.dk

www.klang-oplevelser.dk

Karin Mariane Rasmussen

Klangmassør
Hyrdevej 85E
5300 Kerteminde


Telefon: 22945084

karin@canasign.com

Lene Haulrik

Klangmassør
Kilsvej 10
5540 Ullerslev


Telefon: 40194078

lene.haulrik@mail.dk

Hjemmeside

Åse Ploug Knudsen

Klangmassør
RAB Massageterapeut
Viadukten 8 c
5600 Fåborg

Telefon: 51897381

aase.knu@gmail.com

www.kroptrivsel.dk

Maren Elsebeth Nielsen

Klangmassør
RAB Massageterapeut
Nybølvej 13
6230 Rødekro

Telefon: 51511666
Telefon 2: 51511666

maren@post.tele.dk

Hjemmeside

Henny Kjær

Coach
Klangmassør
Massageterapeut
Due Odde 1
8210 Århus V


Telefon: 50583170

hennykjr@gmail.com

www.holdfokus.dk

Gitte Brown

Klangmassør
RAB Massageterapeut
Øster Alle 42 st th
8260 Viby J


Telefon: 61289302

sisterlevi@hotmail.com

Marianne Hansen

Klangmassør
Ønbjergvej 11, Rodskov, 8543 Hornslet
8543 Hornslet


Telefon: 21403462

info@lydogkrop.dk

www.lydogkrop.dk

Lenette Petersen

Klangmassør

8600 Silkeborg


Telefon: 28691409

petersen295@hotmail.com

Birgitte Hundahl Krogh Esbersen

Coach
Klangmassør
RAB Massageterapeut
Ulrøgelvej 6
8620 Kjellerup


Telefon: 61747847

bhesbersen@hotmail.com

www.hundahlsmassage.dk

Vagn Rasmussen

Klangmassør
RAB Massageterapeut
Kongevej31 Gantrup
8752 Østbirk


Telefon: 40811298

gentleman@privat.dk

hojmarkmassage.dk

Gurli Maagaard

Coach
Klangmassør
RAB Massageterapeut
Søbakken 15
8800 Viborg

Telefon: 21241477

gurli@artpaper.dk

Kirsten Johansen

Klangmassør
RAB Akupunktør
RAB Massageterapeut
Specialterapeutisk behandler
Nedertoften 9
8800 Viborg

Telefon: 25391020
Telefon 2: 69103296

haandomdig@gmail.com

www.klinikhaandomdig.dk

Lisbeth Jørgensen

Klangmassør
RAB Massageterapeut
Sparregade 9
8800 Viborg

Telefon: 60227988
Telefon 2: 86451380

fruclaudi@gmail.com

www.novavitaklinikken.dk

Kirsten Wiederholt

Coach
Klangmassør
RAB Massageterapeut
Slotsgade 24 2.
9000 Ålborg

Telefon: 30205751

wiederholt@post.cybercity.dk

www.nordlysmassagehuset.dk

Edith Staun Ottosen

Coach
Klangmassør
RAB Berøringsterapeut
RAB Massageterapeut
Specialterapeutisk behandler
Herningvej 158
9220 Ålborg Øst

Telefon: 40216928
Telefon 2: 98158527

edith@mail1.stofanet.dk

www.tema-terapi.dk/massage