Nordlys.dk  |  Nyhedsbrev  |  Om os  |  Kontakt os  |  Nordlys på Facebook  |  Kursistnet

Uddannelsesmassage


Liste over uddannelsesmassører på uddannelserne til massør, massageterapeut, klangmassør og specialterapeutisk massage.

Behandlerliste: Uddannelses-Massageterapeut


Torill Bratt Hånsett

Massageterapeut
Kurveien 5
0495 Oslo
NORGE

Telefon: 004790781507

torillbratt@hotmail.com

Hjemmeside

Merete Hugaas

Massageterapeut
Ekebergveien 299
1166 Oslo
NORGE

Telefon: +4793612201

merete@hugaas.net

Hjemmeside

Gitte Theil Pedersen

Coach
Klangmassør
RAB Massageterapeut
Sct. Jacobsvej 12, 1.tv.
2750 Ballerup


Telefon: 24847244

gt@gittetheil.dk

www.gittetheil.dk

Conny Jensen Stensbirk

Coach
RAB Massageterapeut
Specialterapeutisk behandler
Kofod Anchers vej 117, st. mf.
3060 Espergærde


Telefon: 71155117
Telefon 2: 28523276

connystensbirk@nordlysbehandler.dk

Hannah Lind Arlaud

RAB Massageterapeut
Møllehavevej 12
3200 Helsinge

Telefon: 29701784

hannah@lindring.net

www.lindring.net

Jette Eriksen

Klangmassør
RAB Massageterapeut
Kundbyvej 13 Marke
4520 Svinninge

Telefon: 20716836

jette@eriksen.mail.dk

www.jetteeriksen.dk

Peter Wich

Massageterapeut

5491 Blommenslyst


Telefon: 40827710

peter@wich.as

www.wichmassage.dk

Åse Ploug Knudsen

Klangmassør
RAB Massageterapeut
Viadukten 8 c
5600 Fåborg

Telefon: 51897381

aase.knu@gmail.com

www.kroptrivsel.dk

Suzanne G. Evans

RAB Massageterapeut
Langøvej 15
5900 Rudkøbing

Telefon: 63565180
Telefon 2: 20188262

suzanne@evans.dk

Hjemmeside

Keld Taulbjerg

Coach
Massageterapeut
Ribe Landevej 3D
6100 Haderslev


Telefon: 40173804
Telefon 2: 75323323

keldtaulbjerg@gmail.com

Hjemmeside

Margrethe Ibsen

RAB Massageterapeut
Mågen 5
6270 Tønder


Telefon: 21793556
Telefon 2: 73720095

mi@helsemassagen.dk

www.helsemassagen.dk

Ulla Bruun

RAB Massageterapeut
Mejerivangen 20, tirstrup
8400 Ebeltoft


Telefon: 23827169

ulla.bruun@hotmail.com

www.dinkropifokus.dk

Birgitte Hundahl Krogh Esbersen

Coach
Klangmassør
RAB Massageterapeut
Ulrøgelvej 6
8620 Kjellerup


Telefon: 61747847

bhesbersen@hotmail.com

www.hundahlsmassage.dk

Gurli Maagaard

Coach
Klangmassør
RAB Massageterapeut
Søbakken 15
8800 Viborg

Telefon: 21241477

gurli@artpaper.dk

Kirsten Johansen

Klangmassør
RAB Akupunktør
RAB Massageterapeut
Specialterapeutisk behandler
Nedertoften 9
8800 Viborg

Telefon: 25391020

haandomdig@gmail.com

www.klinikhaandomdig.dk

Kirsten Wiederholt

Coach
Klangmassør
RAB Massageterapeut
Slotsgade 24 2.
9000 Ålborg

Telefon: 30205751

wiederholt@post.cybercity.dk

www.nordlysmassagehuset.dk

Edith Staun Ottosen

Coach
Klangmassør
RAB Berøringsterapeut
RAB Massageterapeut
Specialterapeutisk behandler
Herningvej 158
9220 Ålborg Øst

Telefon: 40216928
Telefon 2: 98158527

edith@mail1.stofanet.dk

www.tema-terapi.dk/massage

Behandlerliste: Uddannelsesmassageterapeut (Specialterapeutisk Massage)


Jette Eriksen

Klangmassør
RAB Massageterapeut
Kundbyvej 13 Marke
4520 Svinninge

Telefon: 20716836

jette@eriksen.mail.dk

www.jetteeriksen.dk