RAB Behandlere

Følgende er medlemmer af Nordlys RAB er alle Registrerede Alternative Behandlere

Behandlerliste: RAB Massageterapeut


Gitte Theil Pedersen

Coach
Klangmassør
RAB Massageterapeut
Rugvænget 60 2 tv.
2750 Ballerup


Telefon: 24847244

gt@gittetheil.dk

www.gittetheil.dk

Hannah Lind

RAB Massageterapeut
Klinik Lindring
3200 Helsinge

Telefon: 29701784

hannah@lindring.net

www.lindring.net

Anete Perle Christina Larsen

RAB Massageterapeut
Stokkebjergvej 4
4450 Jyderup

Telefon: 21277657

anete@kropogindrestyrke.dk

Hjemmeside

Jette Eriksen

Klangmassør
RAB Massageterapeut
Kundbyvej 13 Marke
4520 Svinninge

Telefon: 20716836

jette@eriksen.mail.dk

www.jetteeriksen.dk

Anne Merete Nielsen

RAB Massageterapeut
Moseklyngen 17
4753 Højby sj


Telefon: 23420526

falbeladen@gmail.com

Nanna Thygesen

Klangmassør
RAB Berøringsterapeut
RAB Massageterapeut
Tværgade 50
4800 Nykøbing F.

Telefon: 40227394
Telefon 2: 48427394

nanna.thygesen@gmail.com

Hanne Didriksen

RAB Massageterapeut
Toftevej 36
4900 Nakskov

Telefon: 20641953

hannedidriksen@gmail.com

www.indreenergi.dk

Aase Ploug Knudsen

Klangmassør
RAB Massageterapeut
Viadukten 8C
5600 Fåborg

Telefon: 51897381

aase.knu@gmail.com

www.kroptrivsel.dk

Lone Tang-Andersen

RAB Massageterapeut
Åbrovej 16
6100 Haderslev


Telefon: 21693371

poullonetang@gmail.com

Maren Elsebeth Nielsen

RAB Massageterapeut
Bowtech Sønderjylland
6230 Rødekro

Telefon: 51511666
Telefon 2: 51511666

maren@post.tele.dk

Hjemmeside

Margrethe Ibsen

RAB Massageterapeut
Mågen 5
6270 Tønder


Telefon: 21793556
Telefon 2: 73720095

mi@helsemassagen.dk

www.helsemassagen.dk

Anette Juhl

RAB Massageterapeut
Navervej 19
6800 Varde

Telefon: 60958725

anette@juhl.mail.dk

Gerda Wesch

RAB Massageterapeut
Præstegårdsmarken 2 lejl 1
6950 Ringkøbing


Telefon: 40112481

weschgerda@gmail.com

www.gerdawesch.dk

Mai Rosenkilde Damgaard

RAB Massageterapeut
Sven Dalsgaards Vej 24
7430 Ikast


Telefon: 20245400

mai.damgaard@gmail.com

www.mairosenkilde.dk

Hanne Gejl Nielsen

RAB Akupunktør
RAB Massageterapeut
Fyrrely 16
7451 Sunds


Telefon: 25177575
Telefon 2: 25177575

hannegejl@outlook.dk

www.hannes-helseklinik.dk/

Anne Berit Skytte Snejbjerg

RAB Massageterapeut
Søgårdevejen 17
7620 Lemvig


Telefon: 97822339

absnejbjerg@gmail.com

www.soegaardenshelse.dk/

Berit Vedel Kjærgaard

RAB Massageterapeut
Skejbygårdsvej 164
8240 Risskov

Telefon: 60851128
Telefon 2: 60851128

beritmvk@hotmail.com

www.beritvedelkjaergaard.dk

Gitte Brown

Klangmassør
RAB Massageterapeut
Øster Alle 42 st th
8260 Viby J.


Telefon: 61289302

sisterlevi@hotmail.com

Birgitte Rasmussen

RAB Massageterapeut
Holme Parkvej 403
9520 Skørping


Telefon: 24984250

brasmussen8@gmail.com

www.Roldskovmassage.dk

Kirsten Johansen

Klangmassør
RAB Akupunktør
RAB Massageterapeut
Specialterapeutisk behandler
Staunsvej 2
8305 Samsø

Telefon: 25391020

haandomdig@gmail.com

www.klinikhaandomdig.dk

Ulla Bruun

Coach
Klangmassør
RAB Massageterapeut
Gråskegårdevej 2K
8400 Ebeltoft


Telefon: 23827169

dinkropifokus@hotmail.com

www.dinkropifokus.dk

Marianne Wind

Coach
RAB Massageterapeut
Molsbjerge Vej 20
8541 Skødstrup


Telefon: 41263067

windspost@gmail.com

www.You-be-you.dk

Marie Louise Maegaard

RAB Massageterapeut
Smedebakken 34
8544 Mørke

Telefon: 50807312
Telefon 2: 60151718

malou88@hotmail.com

www.mlmaegaard.dk

Morten Lund

RAB Massageterapeut
Læssøegade 10 2 tv
8600 Silkeborg


Telefon: 40478721

lund.morten@ymail.com

www.idet.dk

Birgitte Hundahl Krogh Esbersen

Coach
Klangmassør
RAB Massageterapeut
Ulrøgelvej 6, Oustrup
8620 Kjellerup


Telefon: 61747847

bhesbersen@hotmail.com

www.hundahlsmassage.dk

Gerda Langballe

RAB Massageterapeut
Boesvej 4 A
8660 Skanderborg

Telefon: 21491112
Telefon 2: 21491112

gerdalangballe@hotmail.com

Franck Louis White

RAB Massageterapeut
Lundgårdevej 1
8732 Hovedgård


Telefon: 26661328

franck@flwhite.dk

www.flwhite.dk

Vagn Rasmussen

Klangmassør
RAB Massageterapeut
Kongevej 33
8752 Østbirk


Telefon: 40811298

gentleman@privat.dk

hojmarkmassage.dk

Joan Liin

RAB Massageterapeut
Røngevej 3
8850 Bjerringbro


Telefon: 61687440

joan@idetgraahus.dk

www.sanseriet.dk

Vibeke Hildebrandt Pedersen

RAB Massageterapeut
Tagensvej 7a
9000 Ålborg


Telefon: 29801267
Telefon 2: 42421240

vibekehpedersen@gmail.com

Edith Staun Ottosen

Coach
Klangmassør
RAB Berøringsterapeut
RAB Massageterapeut
Specialterapeutisk behandler
Herningvej 158
9220 Ålborg Øst

Telefon: 40216928
Telefon 2: 98158527

edith@mail1.stofanet.dk

www.tema-terapi.dk/massage

Gregor Jeffi Bornefelt

Coach
RAB Massageterapeut
Botvedsvej 11
9430 Vadum


Telefon: 30687102
Telefon 2: 30687102

mail@bornefelt-centeret.dk

www.bornefelt-centeret.dk/

Randi Tausen

RAB Massageterapeut
Slugten 20
9800 Hjørring


Telefon: 98928464

marie@lade.dk

Behandlerliste: SA Massageterapeut


Der blev ikke fundet nogle behandlere!

Behandlerliste: RAB Akupunktør


Käthe Buch Jensen

RAB Akupunktør
Laugårds Alle 26 B
2860 Søborg

Telefon: 40611864

kathebuch@hotmail.com

Hjemmeside

Vibeke Haas

RAB Akupunktør
Torneværksvej 26
3700 Rønne


Telefon: 60229578

info@bornholmsmassageskole.dk

Mai Fisker Lassen

RAB Akupunktør
Langebjergvej 45
4100 Ringsted


Telefon: 21771331

mai@zen-koan.dk

zen-koan.dk/links.php

Birgitte Rasmussen

RAB Akupunktør
Brøndstræde 8, Gl. Havdrup
4622 Havdrup

Telefon: 46186838
Telefon 2: 42303838

birgitte@krystalfeen.dk

Trine Sten Dybdahl

RAB Akupunktør
Ørsted Bygade 9
4622 Havdrup


Telefon: 61684846

trine@nordicqi.com

www.nordicqi.com

Hanne Oustrup

RAB Akupunktør
Slettervej 35
4944 Fejø


Telefon: 30594105

hanneoustrup@gmail.com

Sigrid Kjerstin Petersen

RAB Akupunktør
Mjølsvej 45
6230 Rødekro


Telefon: 24989756

chi@chiqi.dk

Hanne Gejl Nielsen

RAB Akupunktør
RAB Massageterapeut
Fyrrely 16
7451 Sunds


Telefon: 25177575
Telefon 2: 25177575

hannegejl@outlook.dk

www.hannes-helseklinik.dk/

Kirsten Johansen

Klangmassør
RAB Akupunktør
RAB Massageterapeut
Specialterapeutisk behandler
Staunsvej 2
8305 Samsø

Telefon: 25391020

haandomdig@gmail.com

www.klinikhaandomdig.dk

Zita Hildebrandt Agerskov

RAB Akupunktør
Vinderslevholmvej 17 B
8620 Kjellerup

Telefon: 22795219

fysmas1@gmail.com

www.fysmas.dk

Anya Bornefelt

RAB Akupunktør
Botvedsvej 11
9430 Vadum


Telefon: 30687102

anya2009@live.dk

www.bornefelt-centeret.dk

Pernille Nielsen

RAB Akupunktør
Gl. Landevej 30
9850 Hirtshals


Telefon: 29870778

mail@dinkrop.dk

Behandlerliste: SA Akupunktør


Pernille Nielsen

RAB Akupunktør
Gl. Landevej 30
9850 Hirtshals


Telefon: 29870778

mail@dinkrop.dk

Behandlerliste: RAB Berøringsterapeut


Nanna Thygesen

Klangmassør
RAB Berøringsterapeut
RAB Massageterapeut
Tværgade 50
4800 Nykøbing F.

Telefon: 40227394
Telefon 2: 48427394

nanna.thygesen@gmail.com

Edith Staun Ottosen

Coach
Klangmassør
RAB Berøringsterapeut
RAB Massageterapeut
Specialterapeutisk behandler
Herningvej 158
9220 Ålborg Øst

Telefon: 40216928
Telefon 2: 98158527

edith@mail1.stofanet.dk

www.tema-terapi.dk/massage

Behandlerliste: SA Akupunktør


Pernille Nielsen

RAB Akupunktør
Gl. Landevej 30
9850 Hirtshals


Telefon: 29870778

mail@dinkrop.dk