Nordlys.dk  |  Nyhedsbrev  |  Om os  |  Kontakt os  |  Nordlys på Facebook  |  Kursistnet


RAB Og SA Behandlere

Følgende er medlemmer af Nordlys RAB er alle Registrerede Alternative Behandlere

Behandlerliste: RAB Massageterapeut


Gitte Theil Pedersen

Coach
Klangmassør
RAB Massageterapeut
Sct. Jacobsvej 12, 1.tv.
2750 Ballerup


Telefon: 24847244

gt@gittetheil.dk

www.gittetheil.dk

Hannah Lind Arlaud

RAB Massageterapeut
Møllehavevej 12
3200 Helsinge

Telefon: 29701784

hannah@lindring.net

www.lindring.net

Anete Larsen

RAB Massageterapeut
Stokkebjergvej 4
4450 Jyderup

Telefon: 21277657

anete@kropogindrestyrke.dk

Hjemmeside

Jette Eriksen

Klangmassør
RAB Massageterapeut
Kundbyvej 13 Marke
4520 Svinninge

Telefon: 20716836

jette@eriksen.mail.dk

www.jetteeriksen.dk

Nanna Thygesen

RAB Berøringsterapeut
RAB Massageterapeut
Tværgade 50
4800 Nykøbing F.

Telefon: 40227394
Telefon 2: 48427394

nanna.thygesen@gmail.com

Hanne Didriksen

RAB Massageterapeut
Toftevej 36
4900 Nakskov

Telefon: 20641953

hannedidriksen@gmail.com

www.indreenergi.dk

Åse Ploug Knudsen

Klangmassør
RAB Massageterapeut
Viadukten 8 c
5600 Fåborg

Telefon: 51897381

aase.knu@gmail.com

www.kroptrivsel.dk

Jesper Erik Nyholm

Coach
Klangmassør
RAB Massageterapeut
Egemosevej 46
5882 Vejstrup
-Danmark

Telefon: 42251957

farmand1111@mac.com

Suzanne G. Evans

RAB Massageterapeut
Langøvej 15
5900 Rudkøbing

Telefon: 63565180
Telefon 2: 20188262

suzanne@evans.dk

Hjemmeside

Irene Brejnholt

RAB Berøringsterapeut
RAB Massageterapeut
Tjørneallé 15
6000 Kolding

Telefon: 30243075
Telefon 2: 75568435

ibrejnholt@gmail.com

Kis Boel Guldmann

RAB Massageterapeut
Birkeallé 7
6000 Kolding


Telefon: 21624466

kis@city.dk

Lone Tang-Andersen

RAB Massageterapeut
Storegade 11B, 1.sal
6100 Haderslev


Telefon: 21693371

poullonetang@gmail.com

Maj-Britt Ulrich

RAB Massageterapeut
Savværksvej 70
6230 Rødekro


Telefon: 29932174
Telefon 2: 29932174

mu6565mu@gmail.com

Maren Elsebeth Nielsen

Klangmassør
RAB Massageterapeut
Nybølvej 13
6230 Rødekro

Telefon: 51511666
Telefon 2: 51511666

maren@post.tele.dk

Hjemmeside

Margrethe Ibsen

RAB Massageterapeut
Mågen 5
6270 Tønder


Telefon: 21793556
Telefon 2: 73720095

mi@helsemassagen.dk

www.helsemassagen.dk

Anette Juhl

RAB Massageterapeut
Navervej 19
6800 Varde

Telefon: 60958725

anette@juhl.mail.dk

Bente Nørgård

RAB Massageterapeut
Algadehaven 17
6950 Ringkøbing

Telefon: 21756228

bentenj57@gmail.com

Hjemmeside

Mai Rosenkilde Damgaard

RAB Massageterapeut

7430 Ikast


Telefon: 20245400

mai.damgaard@gmail.com

www.mairosenkilde.dk

Hanne Gejl Nielsen

RAB Akupunktør
RAB Massageterapeut
Fyrrely 16
7451 Sunds


Telefon: 25177575
Telefon 2: 25177575

hannegejl@outlook.dk

www.hannes-helseklinik.dk/

Anne Berit Skytte Snejbjerg

RAB Massageterapeut

7620 Lemvig


Telefon: 97822339

absnejbjerg@gmail.com

Berit Vedel Kjærgaard

RAB Massageterapeut
Skejbygårdsvej 164
8240 Risskov

Telefon: 86214273
Telefon 2: 60851128

beritmvk@hotmail.com

www.beritvedelkjaergaard.dk

Gitte Brown

Klangmassør
RAB Massageterapeut
Øster Alle 42 st th
8260 Viby J


Telefon: 61289302

sisterlevi@hotmail.com

Anette Krogh

Coach
RAB Massageterapeut
Hulvej 4
8320 Mårslet


Telefon: 60868595

mail@anette-krogh.dk

www.anette-krogh.dk

Ulla Bruun

RAB Massageterapeut
Mejerivangen 20, tirstrup
8400 Ebeltoft


Telefon: 23827169

ulla.bruun@hotmail.com

www.dinkropifokus.dk

Marianne Wind

Coach
RAB Massageterapeut
Sønderholmvej 2
8543 Hornslet


Telefon: 41263067

windspost@gmail.com

www.You-be-you.dk

Marie Louise Maegaard

RAB Massageterapeut

8530 Hjortshøj

Telefon: 60151718
Telefon 2: 60151718

malou88@hotmail.com

www.mlmaegaard.dk

Birgitte Hundahl Krogh Esbersen

Coach
Klangmassør
RAB Massageterapeut
Ulrøgelvej 6
8620 Kjellerup


Telefon: 61747847

bhesbersen@hotmail.com

www.hundahlsmassage.dk

Gerda Langballe

RAB Massageterapeut
Boesvej 4 A
8660 Skanderborg

Telefon: 21491112
Telefon 2: 21491112

gerdalangballe@hotmail.com

Mona Thygesen

RAB Massageterapeut
Specialterapeutisk behandler
Strungesvej 10
8680 Ry

Telefon: 21493599

monathygesen@hotmail.com

Franck Louis White

Coach
RAB Massageterapeut
Lundegårdevej 1, Grumstrup
8732 Hovedgård


Telefon: 26661328

franck@flwhite.dk

www.flwhite.dk

Mette Møhlenberg

RAB Massageterapeut
Vestermarksvej 3
8740 Brædstrup


Telefon: 23477424

mettemd@yahoo.dk

Vagn Rasmussen

Klangmassør
RAB Massageterapeut
Kongevej31 Gantrup
8752 Østbirk


Telefon: 40811298

gentleman@privat.dk

hojmarkmassage.dk

Gurli Maagaard

Coach
Klangmassør
RAB Massageterapeut
Søbakken 15
8800 Viborg

Telefon: 21241477

gurli@artpaper.dk

Helle Møller

RAB Massageterapeut
Engvejen 36
8850 Bjerringbro

Telefon: 26481140

helle@eliseliv.dk

Hjemmeside

Kirsten Johansen

Klangmassør
RAB Akupunktør
RAB Massageterapeut
Specialterapeutisk behandler
Nedertoften 9
8800 Viborg

Telefon: 25391020

haandomdig@gmail.com

www.klinikhaandomdig.dk

Joan Liin

RAB Massageterapeut
Røngevej 3
8850 Bjerringbro


Telefon: 61687440

joan@idetgraahus.dk

www.sanseriet.dk

Kirsten Wiederholt

Coach
Klangmassør
RAB Massageterapeut
Slotsgade 24 2.
9000 Ålborg

Telefon: 30205751

wiederholt@post.cybercity.dk

www.nordlysmassagehuset.dk

Edith Staun Ottosen

Coach
Klangmassør
RAB Berøringsterapeut
RAB Massageterapeut
Specialterapeutisk behandler
Herningvej 158
9220 Ålborg Øst

Telefon: 40216928
Telefon 2: 98158527

edith@mail1.stofanet.dk

www.tema-terapi.dk/massage

Gregor Jeffi Bornefelt

Coach
RAB Massageterapeut
Botvedsvej 11
9430 Vadum


Telefon: 23469910
Telefon 2: 30687102

mail@bornefelt-centeret.dk

www.bornefelt-centeret.dk/

Birgitte Rasmussen

RAB Massageterapeut

9520 Skørping


Telefon: 24984250

brasmussen8@gmail.com

Behandlerliste: SA Massageterapeut


Gerda Wesch

RAB Massageterapeut
Vesttoften 12
4040 Jyllinge


Telefon: 40112481

weschgerda@gmail.com

www.gerdawesch.dk

Behandlerliste: RAB Akupunktør


Tina Thygesen

RAB Akupunktør
Tranehøj 19
2635 Ishøj

Telefon: 21219408

tinathygesen@hotmail.dk


Käthe Buch Jensen

RAB Akupunktør
Laugårds Alle 26 B
2860 Søborg

Telefon: 40611864

kathebuch@hotmail.com

Hjemmeside

Sanne Hecksher

RAB Akupunktør

2870 Dyssegård


Telefon: 22990859

sannehec@gmail.com

Susanne Clod-Svensson

RAB Akupunktør
Kabbelejevej 4
3390 Hundested


Telefon: 26809081

susclod@gmail.com

Vibeke Haas

RAB Akupunktør
Kirkemarksvej 62
3700 Rønne


Telefon: 56963510

info@bornholmsmassageskole.dk


Mai Fisker Lassen

RAB Akupunktør
Langebjergvej 45
4100 Ringsted


Telefon: 57820435

mai@zen-koan.dk

zen-koan.dk/links.php

Birgitte Rasmussen

RAB Akupunktør
Brøndstræde 3
4622 Havdrup

Telefon: 46186838
Telefon 2: 42303838

birgitte@krystalfeen.dk

Trine Sten Dybdahl

RAB Akupunktør
Ørsted Bygade 9
4622 Havdrup


Telefon: 61684846

trine@qienergi.com

www.qienergi.com

Hanne Oustrup

RAB Akupunktør
Slettervej 35
4944 Fejø


Telefon: 30594105

hanneoustrup@gmail.com

Sigrid Kjerstin Petersen

RAB Akupunktør
Mjølsvej 45
6230 Rødekro


Telefon: 24989756

chi@chiqi.dk

Susanne Poulsen

RAB Akupunktør
Vardevej 58
7400 Herning


Telefon: 21124707

info@sannep.dk

Hanne Gejl Nielsen

RAB Akupunktør
RAB Massageterapeut
Fyrrely 16
7451 Sunds


Telefon: 25177575
Telefon 2: 25177575

hannegejl@outlook.dk

www.hannes-helseklinik.dk/

Zita Hildebrandt Agerskov

RAB Akupunktør
Nørregade 19
8620 Kjellerup

Telefon: 22795219

fysmas1@gmail.com

www.fysmas.dk

Kirsten Johansen

Klangmassør
RAB Akupunktør
RAB Massageterapeut
Specialterapeutisk behandler
Nedertoften 9
8800 Viborg

Telefon: 25391020

haandomdig@gmail.com

www.klinikhaandomdig.dk

Anya Bornefelt

RAB Akupunktør
Botvedsvej 11
9430 Vadum


Telefon: 30687102

anya2009@live.dk

www.bornefelt-centeret.dk

Behandlerliste: SA Akupunktør


Der blev ikke fundet nogle behandlere!

Behandlerliste: RAB Berøringsterapeut


Nanna Thygesen

RAB Berøringsterapeut
RAB Massageterapeut
Tværgade 50
4800 Nykøbing F.

Telefon: 40227394
Telefon 2: 48427394

nanna.thygesen@gmail.com

Irene Brejnholt

RAB Berøringsterapeut
RAB Massageterapeut
Tjørneallé 15
6000 Kolding

Telefon: 30243075
Telefon 2: 75568435

ibrejnholt@gmail.com

Edith Staun Ottosen

Coach
Klangmassør
RAB Berøringsterapeut
RAB Massageterapeut
Specialterapeutisk behandler
Herningvej 158
9220 Ålborg Øst

Telefon: 40216928
Telefon 2: 98158527

edith@mail1.stofanet.dk

www.tema-terapi.dk/massage

Behandlerliste: SA Akupunktør


Der blev ikke fundet nogle behandlere!